IRISH HEATHER 8069

- MARBLE

Indeks: IRISH HEATHER 8069

9 sztuk
25,00 zł
Brutto / Cena netto: 20.33 netto
Ilość

Irish Heather to naturalna, tradycyjna wełniana włóczka produkcji irlandzkiego producenta Donegal Yarns. Włóczka ma rustykalny charakter i jest mieszanką 60% irlandzkiej wełny z 40% wełną nowozelandzką. Włóczka jest farbowana w przepiękne melanże, kolory są wielowymiarowe, zawierają barwne drobinki innych włókien - kremowa biel z brązowymi włóknami. Nitka jest pojedyncza typu singiel i lekko skręcona 4.5/1 ply. Włóczka pokryta jest olejem przędzalniczym, więc w robótce sprawia wrażenie "sznurkowatej i sztywnej". Gotową robótkę należy namoczyć w ciepłej wodzie z detergentem, a następnie delikatnie uprać, wypłukać, odcisnąć nadmiar wody i suszyć na płasko. Po takim zabiegu nitka pęcznieje, nabiera puszystości i miękkości. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy tak samo potraktować próbkę - co pozwoli nam na wiarygodną ocenę ilości oczek oraz odpowiedni dobór grubości drutów. Nić jest nieco rustykalna i szorstka, lecz z każdym praniem nabiera miękkości. Włóczka nadaje się na wszelkie zimowe wyroby i chusty. Bardzo wydajny metraż - 450 m w 100g. Wełna ta może "podgryzać" osoby o wrażliwej skórze.

Producent zaleca pranie ręczne do 30 stopni C. Nadaje się do filcowania - pranie w pralce w temperaturze powyżej 40 stopni C.

 

Skład: 60% irlandzka wełna, 40%  nowozelandzka wełna    |    Waga motka: 100g (+\-2 gr)    |    Długość nitki w motku: 450m

 

 

ROZMIAR DRUTÓW:
3-3,5 mm
METRAŻ:
450 m
WAGA:
100 g
SKŁAD:
100% wełna
PIELĘGNACJA:
Prać ręcznie do 30°C / Suszyć rozłożone na płasko / Nie prasować