6/1 INGA 196

- 200g brzoskwiniowe zbiory

Indeks: inga 196

1 Przedmiot
44,00 zł
Brutto / Cena netto: 35.77 netto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Inga 6/1 to naturalna orgniczna 100% wełna, produkowana z przędzy wyłącznie z łotewskich owiec. Włóczka jest wolna od obróbki chemicznej, zawiera lanolinę, olej przędzalniczy jak i drobne źdźbła trawy. Włóczka jest ręcznie farbowana na melanż przenikających się kolorów - w gotowym wyrobie układa się w pasy delikatnie przenikających się odcieni: koralowego różu, pomarańczu, kakaowego brązu, beżu. Poszczególne kolory są farbowane w niewielkich partiach, wiec układ barwny jest niepowtarzalny i unikatowy. Warto uwzględnić to w ilości kupowanej włóczki, gdyż dobranie identycznego odcienia może być niemożliwe. Nitka jest pojedyncza, lekko skręcona 6/1 ply, zawiera lanolinę. Nić jest nieco rustykalna i szorstka, lecz z każdym praniem nabiera miekkości. Włóczka nadaje się na wszelkie zimowe wyroby i chusty. Bardzo wydajny metraż - ok. 500 m w 100g. Wełna ta może "podgryzać" osoby o wrażliwej skórze. Włóczka zwinięta w precel, o nieregularnej wadze.

Gotowy wyrób należy wyprać, aby pozbyć się resztek oleju przędzalniczego i lanoliny. Dzianina stanie się miękka, puchata a kolory żywsze.

Producent zaleca pranie ręczne do 30 stopni C. Nadaje się do filcowania - pranie w pralce w temperaturze powyżej 40 stopni C.

 

Skład: 100% wełna    |    Waga motka:  200g   |    Długość nitki w motku: ok.500 m/ 100g

 

ROZMIAR DRUTÓW:
2-4 mm
METRAŻ:
500 m /100g
WAGA:
205 g
SKŁAD:
100% wełna
PIELĘGNACJA:
Pranie ręczne do 30°C / Suszyć rozłożone na płasko / Włóczkę można filcować